close
Komerčné články

Ktoré poľovnícke vybavenie by nemalo chýbať poľovníkom na potulkách po lese?

Termovízia
Termovízia

Práca poľovníka je aj keď si to neuvedomujeme veľmi dôležitá. Stará sa o revír, ktorý mu bol predelený a dokáže promptne zasiahnuť, ak sa v revíre premnožia choroby alebo hrozí nedostatok potravy. Aby si však poľovník mohol robiť svoju prácu, potrebuje kvalitné poľovnícke vybavenie vhodné pre profesionálov, ktorí berú toto povolanie poctivo.

Ktoré poľovnícke vybavenie by ale nemalo chýbať poľovníkom na potulkách po lese?

Nočné videnie

Keď sa zotmie, poľovník by bez kvalitného nočného videnia nevidel vôbec nič. Poľovník nepracuje len cez deň. Pracuje aj v noci – loví zranenú zver a pozoruje ju. Najmä počas obdobia ruje je nočné videnie nevyhnutné. V noci prebieha dvorenie a počas dňa prebiehajú súboje o samice.

Nočné videnie pracuje zo zbytkovým svetlom, ktoré je možné vidieť v okulári.

V bohatej ponuke kvalitných nočných videní nájdete monokulárne nočné videnie, binokulárne nočné videnie, digitálne nočné videnie, ale aj najlepšie značky nočného videnia, ktoré sú aktuálne ponúkané na trhu. Vyberajte si kvalitnú značku nočného videnia, ktorá vám zaručí dobrý rozhľad aj po západe slnka.

Termovízie

Sú to prístroje, ktoré zbierajú infračervené žiarenie, vďaka ktorému viete rozoznať zdravú a ranenú zver. Každá zver vyžaruje iné infračervené žiarenie, vďaka ktorému bude môcť poľovník identifikovať konkrétneho jedinca. Najmodernejšie termovízie patria a vždy budú patriť do poľovníckej výbavy potrebnej najmä pri nočnom love a pozorovaní. Jedná sa o jedno z najkvalitnejších pozorovacích zariadení, bez ktorých by sa nezaobišiel žiaden poľovník.

Kvalitné nočné videnie a spoľahlivá termovízia by mali patriť do povinnej výbavy každého poľovníka. Investujte do značkového poľovníckeho vybavenia, najmä však do kvalitnej termovízie a kvalitného nočného videnia. Sú to pomôcky, ktoré vám pomáhajú zorientovať sa v lese po zotmení.

Tags : nočné videniepoľovnícke vybaveniepoľovník

Leave a Response