close
Komerčné články

Čo zohľadňovať pri kúpe nového smartfónu?

Smartfón
Smartfón

Kedysi sme ani len netušili, že bude existovať také zariadenie, bez ktorého by sme nemohli prežiť ani jeden deň. Smartphony, alebo ak chcete chytré telefóny, dnes majú už aj tínedžeri a malé deti. Žijeme v technickej dobe, kedy neznalosť techniky a najmä smartphonov nepripadá do úvahy.

Prostredníctvom smartfónov dnes nielen telefonujeme a píšeme sms, ale aj riadime sociálne siete, kontrolujeme si emaily, používame mobilný diár, fotíme namiesto fotoaparátov. Sú to v podstate multifunkčné zariadenia, preto by sme si pri ich kúpe mali dvakrát premyslieť výber konkrétneho modelu a značky. Čo všetko by sme mali zohľadňovať pri kúpe nového smartfónu?

Operačný systém

Nový smartfón vyberajte aj podľa operačného systému. Aj keď väčšine ľudí vyhovuje operačný systém Android, ktorý používajú aj obľúbené mobilné telefóny Samsung, stále pribúda počet ľudí, ktorí si obľúbili „jablko“ a tým aj operačný systém iOS. Druhý menovaný operačný systém však nenájdete v žiadnej inej značke okrem Apple. Dá sa však zvyknúť aj na tento operačný systém. Cenovo prijateľnejší je ale prvý menovaný operačný systém.

Veľkosť displeja a rozlíšenie

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere smartfónu je veľkosť displeja a rozlíšenie. Ak plánujete cez svoj mobilný telefón pozerať videá, filmy, odporúčame mobily s kvalitnejším rozlíšením. Takéto nájdete v najnovšej rade mobilných telefónov Huawei. Táto značka patrí momentálne k najpredávanejším vzhľadom na vysokú kvalitu a nízke ceny.

Nezabúdajte, že čím vyššie rozlíšenie, tým sa zvyšuje spotreba energie. Zároveň však počítajte s ostrejším obrazom.

Kvalitu fotoaparáta

Väčšina ľudí už dnes nepoužíva klasické fotoaparáty, ale využívajú fotoaparát na svojom smartfóne. Vzniká mylná predstava, že kvalitu fotografie ovplyvňuje počet megapixelov. Kvalitu fotografií ovplyvňuje, ale len vo veľmi malej miere. Pri výbere nového mobilu, ktorý bude mať kvalitný fotoaparát, si všímajte parameter, ktorý je označený f/ číslo (svetelnosť). Mobily, ktoré budú mať vyššiu svetelnosť, fotia kvalitnejšie.

Tags : smartfóntelefóny

Leave a Response