close
Komerčné článkyVzťahy

Chystáte sa na Vianoce požiadať partnerku o ruku?

Ešte stále je v móde obdarúvať na Vianoce svoju partnerku zásnubným prsteňom? Či asi ani nie, kvôli pretrvávajúcej pandémii a striedavému zakazovaniu a povoľovaniu hromadných podujatí, medzi ktoré patria aj svadby.

Biele zlato bude môcť kombinovať zrejme so všetkým

Minimálne pred pandémiou to však bolo rozhodne „v kurze“. Ak sa teraz s blížiacimi sa Vianocami chystáte svoju partnerku požiadať o ruku práve takýmto spôsobom a začínate panikáriť, pretože stále nemáte zásnubný prsteň, máme pre vás niekoľko tipov, ako ho vybrať.

Poďme sa najskôr pozrieť na materiál. Ak nechcete na svojej partnerke šetriť a doprajete jej zlatý zásnubný prsteň, najpopulárnejšie sú v súčasnosti zásnubné prstene z bieleho zlata. Aj keď sa hovorí, že biele zlato je najvhodnejšie pre dámy so svetlejšou pokožkou, obľúbenosti vďačí skôr za svoju jednoduchú kombinovateľnosť s ostatnými šperkami a doplnkami.

A čo veľkosť? Diamantu aj samotného prsteňa

Čo by to bol za zásnubný prsteň bez diamantu? Aké prstene sú obľúbené z hľadiska diamantov? Takzvané Solitéry, čiže prstene s jedným diamantom. To je taká klasika, čo sa krásnych zásnubných prsteňov s diamantom týka. Ak takýto prsteň uvidíte na ženskej ruke, určite si ho hneď spojíte so zásnubami.

A čo veľkosť prsteňa? Ak ju neviete a vaša partnerka nemala na ruke prsteň tak dávno, že si to už nepamätá, len ťažko budete teraz hľadať príležitosť, aby ste ju nenápadne nahovorili na to, že sa zastavíte v zlatníctve a nechá si veľkosť odmerať. Po prvé, je lockdown a po druhé ak chcete so žiadosťou o ruku prísť na Vianoce, už nemáte čas na takéto niečo.

Skúste pozrieť, či vaša polovička nemá nejaké prstene, ktoré kedysi nosila a stále sú jej dobré. Podľa nich by ste mohli zistiť správnu veľkosť. Alebo jej (ne)nápadne odmerajte obvod prsta. Prípadne to môžete skúsiť jednoducho trafiť. Každopádne dúfajte, že nejaký prsteň vyberiete. Dávať si ho teraz robiť na mieru, to by ste mohli zásnuby rovno odložiť.

Zdroj obrázka:

Autor: DC Studio / Shutterstock.com