close
Komerčné článkyLifestyle

Aj vaša stará sedacia súprava môže byť opäť ako nová

Často sa hovorí, že okolo domu je stále čo robiť. To je rozhodne pravda, ale platí to aj pre interiér. A vtedy už je jedno, či bývate v rodinnom dome, alebo na byte. Vždy sa nájde niečo, čo treba opraviť, vymeniť, či „zrepasovať“.

Všetko podlieha opotrebovaniu

Chvíľu „kľudu“ má človek zrejme len po kompletnej rekonštrukcii. Avšak časom začne kolobeh neustáleho „zahladzovania“ vznikajúcich nedostatkov. Niekedy ide o drobnosti, že sa len niečo povolí, či odpadne, ale časom sa opotrebovanie zariadenia vašej domácnosti začne prejavovať výraznejšie a výraznejšie.

Týka sa to aj sedacej súpravy. Obývacia izba je miestom, kde zvyčajne trávime väčšinu voľného času a množstvo rôznych činností robíme práve zo sedačky. Nielen pozeranie filmov, či seriálov, ale napríklad aj čítanie kníh, či surfovanie na internete. A určite nájdete množstvo ďalších činností, ktoré robievate „zo sedačky“.

Sedacia súprava je jednoducho kus nábytku, ktorý používame denne. A takéto každodenné používanie sa prejaví nielen na povrchu, ale aj na „výplni“. Napríklad v podobe obľúbeného molitanu.

Práve molitanové dosky sú najčastejším materiálom pre výrobu a opravy čalúneného nábytku a aj pre výrobu matracov. Vďačia za to nielen rôznym rozmerom, v ktorých sa vyrábajú, ale aj rôznym druhom pre rôzne použite. Všetky molitanové dosky pritom zvládnu vysokú záťaž, takže rozhodne nie sú len na pár použití.

Vek vašej sedačky nikto neuhádne

Ako sme však už naznačili, opotrebovanie sedačky sa prejavuje aj na jej povrchu. A v závislosti od toho, koľko starostlivosti povrchu vašej sedačky venujete, tak môže takéto opotrebovanie prísť skôr ako „vysedenie“.

Keď už takéto opotrebovanie presiahne „únosnú“ mieru, ale nechcete sa svojej sedačky zbavovať, jedinou možnosťou je prečalúniť ju. Na výber máte niekoľko materiálov, pričom jedným z najobľúbenejších je kvalitná koženka na čalúnenie.

Možno teraz ohŕňate nosom s konštatovaním, že veď to je len napodobenina pravej kože. Koženka však má svoje výhody a nie je to len jej cena. Je odolná voči oderom a jej údržba je naozaj jednoduchá. Samozrejmosťou je aj množstvo variant, čo sa povrchovej úpravy, vzorov a farieb týka.

Zdroj obrázka:

Autor: FotoDuets / Shutterstock.com