close
LifestyleZdravie

Energia do hrsti, ktorá vám vydrží celý deň

Plní energie a elánu po šálke kávy dokážeme urobiť aj niekoľko vecí naraz. Neustále sa ale dopovať  kofeínom a strácať čas prípravou kávy si ale všetci dovoliť nemôžu. Náhrada v podobe sladených nápojov s vysokým obsahom cukru a taurínu či iných látok nášmu telu neprospieva. Chcelo by to niečo jednoduchšie a rovnako účinné ako jedna šálka lahodnej kávy. 

Niečo, čo nebude plné chémie, obalené sladidlami a doplnené množstvom ďalších zbytočných aróm a látok, ktoré pri prechode našim tráviacim traktom spôsobujú vnútorným orgánom nepríjemné prekvapenia a šoky. 

Čistý kofeín vo forme tabletky

Nedokážete si predstaviť vaše ráno bez pôsobivého podielu čerstvo uvarenej kávy a preberiete sa až po šálke osviežujúceho espressa? Za všetko môže kofeín, ktorého optimálnu dennú dávku vám doplní aj KOFEX.

Celé balenie obsahuje 80 kusov tabliet, jedna s obsahom 40 mg čistého kofeínu, pre lepší účinok doplnená guaranovým extraktom (10 mg). Tento zázrak vám bude po ruke vždy a všade. Ani tu  vám ale neodporúčame prekročiť optimálne denné dávky (5 tbl.).

Výhodou tohto doplnku stravy je, že vďaka nemu získate potrebnú dávku energie, a nikto pritom nemusí vedieť, že ste vášnivým „kávičkárom“ zdravo závislým na kofeíne. Za prijateľnú cenu tak získate zdravú energiu do hrsti, ktorá vám vydrží naozaj dlho. 

K celému komfortu prispieva aj fakt, že si tento produkt môžete objednať z pohodlia domova a cez e-shop s obrovským množstvom podobných alebo ešte lepších prírodných produktov. V malej fľaštičke, ktorú zmestíte do tašky alebo vrecka na bunde, bude vaša chuť na kávu v akomkoľvek čase uspokojená.

Prečo sa nebáť kofeínu?

Kofeín je purínový alkaloid, psychostimulant, v prírode sa nachádzajúci hlavne v čajových listoch, v častiach kávovníka, guarany, coly a niektorých ďalších rastlín. U nás ho najčastejšie používame ako súčasť nápojov, napríklad v jednej šálke lahodnej a kvalitnej kávy nájdete od 100 do 200 mg kofeínu (čo sú cca dve až tri tablety Kofexu), v šálke čaju – od 30 do 70 mg, v pohári coly až do 45 mg.

Účinky kofeínu na ľudské telo môžu byť pozitívne aj negatívne. Záleží od toho, ako často si ho doprajete, v akom veku, pri akej nervovej aktivite, zdravotnom stave, ako aj od jeho dávky.

K užitočným vlastnostiam kofeínu, ktorý mimochodom získate aj z tohto prírodného doplnku stravy patria:

  • zmiernenie ospalosti a únavy;
  • povzbudenie a zvýšenie fyzickej aj duševnej aktivity;
  • stimulácia procesov excitácie v mozgovej kôre;
  • zvýšenie sily a frekvencie srdcových kontrakcií, vďaka čomu trénujete svoj kardiovaskulárny systém; 
  • stimulácia sekréčnej aktivity žalúdka; 
  • urýchlenie metabolických procesov;
  • prírodné antidepresívum.

Aj napriek mimoriadne pozitívnemu vplyvu ale nečakajte od tohto voľne dostupného produktu a samotnej kávy, že vám okamžite zmení život k lepšiemu a všetky starosti sa v okamihu vyriešia. Vaše šťastie závisí od mnohých iných a ďalších faktorov. Káva a iné podobné produkty vám môžu cestu k tejto snahe len spríjemniť.