Cestovný kufor. Obľúbený i nenávidený
Je to tak. Veľa ľudí si nedokáže ani predstaviť, že by sa na cesty či dovolenku vybrali s kufrom. Je však naozaj množstvo ľudí, ktorí na neho nedajú dopustiť. Najmä, pokiaľ sa chystáte na klasickú dovolenku k moru, kratšiu obchodnú cestu alebo eurovíkend, je cestovný kufor tá pravá batožina. Rozhodli ste sa, že si obstaráte nový cestovný kufor a váhate, či kúpiť kufor škrupinový alebo textilný? Neviete, akú zvoliť veľkosť kufra, skrátka veľmi sa v tejto oblasti neorientujete? Ako vybrať ten správny kufor, tak na to sme sa spýtali špecialistov na slovo vzatých, specialistov z e-shopu Bagalio.cz.
Primeraná veľkosť batožiny
Najskôr by ste mali zvoliť správnu veľkosť cestovného kufra. Kabínová batožina má objem maximálne 50 litrov, ale presné rozmery musíte hľadať u konkrétnej leteckej spoločnosti. Výhody kabínovej batožiny sú zrejmé. Počas leteckej prepravy ju máte pri sebe, nemusíte čakať na batožinu na letisku a minimalizujete tiež riziko poškodenia či straty kufra. Na kratšiu cestu či eurovíkend je kabínová batožina ideálna. Na dlhšie cesty ako napríklad týždenný pobyt pri mori však budete potrebovať batožinu väčšiu, s výškou okolo 80 cm. Musíte však vziať do úvahy vašu kondíciu a telesnú konštitúciu. Niekedy je lepšie zvoliť dve menšie batožiny. Bude sa vám s nimi pohodlnejšie manipulovať, pretože nebudú také ťažké a objemné.
Škrupinový alebo textilný kufor?
Radšej zvoliť škrupinový alebo textilný kufor? Tu záleží na vás a vašich preferenciách. Obidva varianty majú svoje výhody i nevýhody. Škrupinové kufre možno ľahko umyť, oblečenie sa vám v nich nepokrčí a sú odolné i proti vlhkosti. Textilné kufre majú zase nižšiu hmotnosť a v porovnaní s kuframi škrupinovými sú lacnejšie. Disponujú prehľadným vnútorným usporiadaním i vonkajšími vreckami. Pomocou popruhov a zipsov sa prispôsobia objemu prevážaných vecí. Záleží teda na vás a vašich preferenciách. Dôležitý je kvalitný materiál a prevedenie.
Dôležité detaily a vychytávky
Vysúvacie rukoväte, kolieska, zakladače, vrecká, integrované zámky a reflexné prvky. Na to by ste sa mali zamerať. To vy budete s kufrom cestovať a manipulovať, tak nech sú vaše cesty, pokiaľ možno, čo najpríjemnejšie. Aby ste kufor šetrili, môžete zvážiť obstaranie obalu na kufor, ktorý ho ochraňuje nielen pred znečistením, ale tiež pred poškodením. A tipy od špecialistov na záver. Elegantné konzervatívne prevedenie kufrov ponúka napríklad rad Deluxe od Titana. Bláznivý design, ktorý vám vykúzli úsmev na tvári prináša zase značka Heys. Nechajte sa inšpirovať a nahliadnite priamo na Bagalio.cz