close
Komerčné články

Na čo by ste sa mali zamerať pri stavbe rodinného domu?

Interiér rodinného domu
Interiér rodinného domu

Stavba rodinných domov je najmä pre tých, ktorí sa rozhodli stavať sami s pomocou rodinných príslušníkov, náročná. Ak vás v nasledujúcich týždňoch, či mesiacoch čaká stavba rodinného domu, na čo by ste sa pri projektovaní a stavbe mali zamerať?

Výber kvalitných tehál

Najdôležitejší stavebný materiál pri stavbe rodinných domov by ste mali vyberať ako prvý. Pri výbere tehál je potrebné zvážiť najmä to, aký energetický štandard požadujete. Je rozdiel medzi tehlami používanými pri stavbe nulových pasívnych domov a pri stavbe energeticky úsporných domov. Samozrejme zvážte aj výber dodávateľa. Poinformujte sa u známych, čítajte recenzie, jednoducho nehľaďte na ceny a vyberajte kvalitné tehly, ktoré budú tvoriť konštrukciu vášho rodinného domu.

Medzi najkvalitnejšie značky tehál patria tehly Heluz. V ponuke nájdeme brúsené, ale aj nebrúsené tehly tejto značky. Pri každej palete tehál si treba všímať rozmery tehly, hmotnosť, triedu pevnosti tlaku, spotrebu tehál na m2, spotrebu tehál na m3.

Výber kvalitných okien a orientácia na svetové strany

Pri stavbe rodinného domu si vyberajte kvalitné okná, ktoré majú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, kvalitné rámy a v neposlednom rade aj to najlepšie sklo. Nezabúdajte ani na správnu orientáciu na svetové strany. Obývacie izby odporúčame orientovať na juh, juhozápad a západ. Spálňu orientujte podľa toho, či sa chcete ráno zobúdzať so slnkom v spálni, alebo bez neho. Ak vyžadujete ráno slnečné lúče, spálňu orientujte na východ. Ak naopak nie, orientujte ju na sever. Kuchyňa sa odporúča na sever, severovýchod alebo aj východ.

Čo sa týka okien, odporúčame trváce a kvalitné drevené okná. Také vyberajte aj do podkrovia, kde je potrebná vysoká kvalita okien. Ak hľadáte kvalitné drevené strešné okná, vyberte si strešné okná Velux. Táto značka ponúka tri rady kvalitných strešných okien – Štandard, Štandard Plus a Premium.

Tags : oknárodinný domstrešné okná