close
Komerčné články

Ako sa správne starať o sedačku?

Sedačka
Sedačka

Sedacie súpravy sú neodmysliteľnou súčasťou každej obývačky a pri ich výbere si dávame záležať, aby tieto nové sedacie súpravy vydržali čo najdlhšie, ideálne dlhšie, než tie predchádzajúce.

Ako sa ale správne starať o sedačku?

Poťah sedačky pravidelne vysávajte špeciálnym nadstavcom

Vlasy, prach, omrvinky – aj toto by sme našli na povrchu poťahovej látky a v jej vláknach.

Ak chcete, aby sedačka dlho vydržala a bola pekná, odporúčame vám každú sobotu sedačku vysávať špeciálnym nadstavcom, ktorý poťahovú látku nepoškodí a zároveň ju dôkladne zbaví nečistôt. Ak máte čalúnenú sedačku aj na terase a sedačka je potiahnutý kvalitnými outdoor látkami, nemusíte sa báť, že by ju nadstavec a vysávač poškodili.

Používajte poťahy na sedačky

V domácnosti, kde žijú okrem dospelých aj malé deti, či domáce zvieratká, sa odporúča používať poťahy na sedačky. V prípade, že sa niečo rozleje, rozsype, znehodnotí, vymenia sa poťahy a operú sa. Ak by sa poškodil poťahový materiál a nedajbože by sa znehodnotila aj polyuretánová pena, bolo by problematickejšie vrátiť to do pôvodného stavu.

Majte v rezerve aspoň dva náhradné poťahy na sedačky, pretože pri malých deťoch, či domácim miláčikoch nikdy neviete, čo môžu vyviesť.

Tepovanie

V letných mesiacoch, ideálne v tých najväčších teplách, nezabúdajte vytepovať povrch sedačky a odsunúť si ju do stredu miestnosti, aby ste mohli poumývať operadlo zozadu a priestor pod sedačkou. Sedačka tak bude vyzerať opäť ako nová.

Pri vysávaní sedačky dôkladne prejdite aj spoje, škáry, pretože práve tam sa najviac hromadia omrvinky, vlasy a prach.

Sedacie súpravy by nám mali vydržať veľa rokov, preto k chcete, aby vám sedačka, do ktorej ste investovali nemalé peniaze, aj vydržala, venujte jej dostatok pozornosti pri sobotnom upratovaní.

Tags : poťahové látkysedačka