close
Komerčné články

Zjednodušte si zakladanie spoločnosti a hľadanie vhodného sídla

Pre mnohých ľudí je najvyšším kariérnym cieľom viesť úspešnú spoločnosť. Rozhodne však treba povedať, že je to veľmi náročné a nie každému, kto sa o to pokúsi, sa to podarí. Ak ste sa k tomu aj napriek tejto náročnosti odhodlali a chystáte sa založiť si vlastnú spoločnosť, máme pre vás aspoň radu, či dve, ktoré vám uľahčia úplný začiatok podnikateľskej dráhy.

Založenie spoločnosti bez starostí

Aj samotné zakladanie spoločnosti môže byť náročnejšou úlohou. Treba navštíviť niekoľko inštitúcií a vybaviť niekoľko vecí. Nehovoriac o tom, že na začiatku vás čaká rozhodovanie o najvhodnejšej vlastníckej a riadiacej štruktúre spoločnosti a pravdepodobne budete mať aj ďalšie otázky.

Oveľa jednoduchšie pre vás bude ak prenecháte založenie spoločnosti na iných. Sú totiž firmy, ktoré vám to sprostredkujú a vy tak budete mať vlastnú spoločnosť bez námahy. Len podpíšete potrebné dokumenty a môžete sa venovať ďalším prípravám na podnikanie.

Aké bude mať vaša spoločnosť sídlo?

A čo naša ďalšia rada? Tá sa týka sídla vašej novej spoločnosti. Každá spoločnosť totiž musí mať adresu, ktorú bude mať zapísanú ako svoje sídlo. Ak potrebujete pre podnikanie reálne kancelárske, predajné, výrobné alebo akékoľvek iné priestory, tak si pravdepodobne za sídlo zvolíte adresu týchto priestorov.

Ale čo ak (aspoň v začiatkoch) takéto priestory nebudete potrebovať? Alternatívy sa ponúkajú hneď dve: môžete si ako sídlo spoločnosti zapísať adresu svojho trvalého pobytu, čo však z rôznych dôvodov nevyhovuje každému.

Naša rada teda znie: využite možnosť prenájmu výhodného virtuálneho sídla. Za minimálnu sumu získate pre vašu novú spoločnosť adresu v lukratívnej lokalite, ktorú si budete môcť zapísať ako sídlo.

Zdroj obrázka:

Autor: Roman Samborskyi / Shutterstock.com