close
Komerčné články

Autodoplnky, ktoré potrebuje každý automobil

Automobil je dôležitou súčasťou snáď každej rodiny. Každý majiteľ auta si snaží automobil vybaviť štýlovými a zároveň kvalitnými doplnkami.

Bez ktorých autodoplnkov si to už nevieme ani len predstaviť?

Gumené rohože do auta

Plnia ochrannú funkciu a chránia poťah podlahy v aute pred špinou a tekutinami. V zime sa viac využívajú kvalitnejšie gumené rohože, v lete zase skôr látkové koberčeky.

Pri ich výbere treba zohľadňovať hlavne značku, model a ročník automobilu, inak riskujete, že vám nové rohože do auta nebudú pasovať.

Gumené rohože by mali mať mierne zvýšený okraj, aby zachytávali najmä roztápajúci sa sneh, ktorý si do interiéru auta donesieme so sebou na topánkach.

Umývať by sa mali pomocou kartáča, resp. vysokotlakového čističa (wapky), a to vždy po sezóne.

Gumová vanička do kufra

Batožina, či nákupná taška – práve tieto veci najčastejšie dávame do kufra auta. Pri prudkých zákrutách sa nám obsah kufra prehadzuje a zvyšuje sa tak riziko znehodnotenia obsahu kufra.

Aj pri výbere nových gumových vaničiek do kufra je potrebné zohľadňovať značku, model a ročník auta. Veľkosť vaničiek sa líši aj v rámci jednej značky automobilov. Stačí, aby ste si kúpili iný model a už vám stará gumová vanička nemusí pasovať.

Vaničky by mali mať zvýšené okraje, mali by sa ľahko udržiavať a mali by vynikať rýchlou a jednoduchou montážou. Kúpte si gumovú vaničku do kufra, ktorá odpudzuje vodu, je odolná voči chemikáliám, prepichnutiu, či dokonca roztrhaniu.

Vône do auta

Interiér automobilu by mal príjemne voňať. Ak vozievate pravidelne niekoho v aute, určite by ste nechceli, aby interiér auta bol smradľavý.

Na výber máte z rôznych vôní – postupne sa uvoľňujúcich, poprípade tzv. „stromčeky“, ktoré stačí zavesiť na vnútorné spätné zrkadlo.

Vône do auta oceníte aj vtedy, ak ste fajčiar a fajčíte aj v aute. Vtedy však budete potrebovať aj tzv. deflektory.