close
Pánska kožená moto bunda
Pánska kožená moto bunda

Moto oblečenie nájdeme pre všetky motorkárske štýly, v rôznych cenových reláciách a pohodlnejšie než kedykoľvek predtým.

Či sa vám vonku zdá príliš teplo alebo oblečenie stojí príliš veľa peňazí, nič z toho nie je dostatočné ospravedlnenie, aby ste pri jazde neboli chránení motorkárskou výbavou. Dlhujete to samým sebe a samozrejme ľuďom, ktorí sa o vás starali a starajú.

Máme pre vás zoznam základnej výbavy každého motorkára.

  1. Prilba. Jej úloha je viacnásobná a nepodceniteľná. Chráni váš sluch pred ohluchnutím, chráni vás pred rôznymi úlomkami na ceste, pred dažďom a raz vám môže zachrániť život. Prilby na motorku sa líšia v závislosti od krajiny, preto pri kúpe treba dbať aj na tento fakt.
  2. Bunda a nohavice. Kvalitné moto oblečenie vás chráni pred ošlahaním vetrom slnečným žiarením a je pohodlnou prvou vrstvou ochrany. Zápästia, boky, kolená či ramená sú veľmi krehké na zranenia a ich hojenie je dlhodobé a bolestivé. Hoci niektorí motorkári bundu nosia, nohaviciam nekladú veľkú dôležitosť. Nie je to úplne správy prístup. V prípade nehody sa klasické nohavice zničia v priebehu jednej sekundy.
  3. Rukavice a topánky. Ruky a chodidlá sú komplikované mechanizmy zložené s množstva jemných kostí. Tie sú náchylné na zlomeniny omnoho rýchlejšie ako iné v našom tele. Topánky by mali byť z pevnej kože s viazaním okolo členkov. Rukavice musia zahaľovať celé dlane až po zápästia a taktiež sa ako materiál využíva najčastejšie koža.

Dobrá rada na záver

S kupovaním moto oblečenia sa neponáhľajte a nechajte si poradiť v špecializovaných obchodoch. Odborne vyškolení personál sa s vami rád podelí o cenné rady. Na trhu existujú rôzne kvalitatívne rady oblečenia. Majte však na zreteli, že čím nižšia kvalita výbavy, tým vyšší hazard robíte s vašim zdravím.

Tags : Moto oblečeniemotorkáriVýbava na motorku

Leave a Response