close
Komerčné články

Ako si vybrať dobrú letnú dovolenku?

Aj keď sa ešte len začal nový rok, mnohí ľudia práve teraz využívajú prvé first minute ponuky a vyberajú si letné dovolenky na tohtoročné leto.

Ak ešte nemáte vybratú letnú dovolenku, ako si vybrať takú, s ktorou budete spokojní?

Stanovte si rozpočet

Každá rodina by mala vedieť, akú finančnú rezervu má, aby si mohla dovoliť zaplatiť letnú dovolenku. Nezabúdajme však, že aj na dovolenke nejaké peniaze miniete, najmä ak si stravu zabezpečujete sami, alebo ste si objednali len polpenziu.

Stanovte si preto rozpočet (na zaplatenie dovolenky a na výdavky na dovolenke) a až potom vyberajte letnú dovolenku z ponuky cestovných kancelárií. Je rozdiel platiť letnú dovolenku pre dvoch a pre rodinu s deťmi.

Ako sa chcete stravovať?

Pre mladé páry, ktoré chcú spoznávať okolie a skúšať miestne špeciality, sa odporúčajú skôr dovolenky bez stravy, alebo dovolenky s polpenziou. Ideálne však úplne bez stravy.

K takýmto destináciám, kde sa oplatí ísť bez stravy, patrí Bulharsko, Chorvátsko, ale aj niektoré destinácie v Taliansku.

Ak ale neplánujete cestovať mimo strediska a riešiť si stravu na vlastnú päsť, odporúčame dovolenku all inclusive. Všetko záleží aj od toho, či idete s malými deťmi. Pri malých deťoch oceníte, keď sa nebudete musieť starať o stravu a s deťmi sa prestravujete v hotelovej reštaurácii.

Pozerajte recenzie

Ak si chcete vybrať dobrú letnú dovolenku, vyberajte ju podľa recenzie. Recenzie nájdete nielen na stránke samotnej cestovnej kancelárie, ale ale na rôznych fórach. V prvom rade je potrebné hlavne zistiť, či je cestovná kancelária dôveryhodná a či služby, ktoré ponúka, naozaj stoja za to a nebudete z nich sklamaní.

Výber destinácie prispôsobujte aj tomu, aké služby ponúka hotel. Zohľadňujte aj blízkosť k letisku, výhľady a čistotu pláže v danom stredisku.

Toto všetko vám uľahčí výber letnej dovolenky.