close
Komerčné článkyZdravie

Zakúrte si efektívnejšie. Pomocníkmi sú aj teplovzdušné výmenníky

Opäť čistíme komíny vedúce ku krbom i k peciam a premýšľame, ako nimi vykúriť celý dom či chalupu. Plyn sa stáva neistotou, naviac extrémne predraženou. Poďte sa pozrieť, ako kúriť efektívnejšie.

Samozrejmosťou je kvalitné palivo. Pokiaľ ide o drevo, malo by byť predovšetkým dokonalo suché. Naštiepané drevo musí schnúť tri až štyri roky, aby bolo ideálne pre kúrenie. Kto nemá na ďalšiu sezónu nachystané drevo, môže kúriť drevenými briketami. Tie sa vyrábajú z dreveného odpadu. Je to palivo bez práce, málo prašné, s minimom zvyškového popola. Pokiaľ by sme chceli kúriť drevenými peletami, musíme si zadovážiť špeciálnu pec či krb na pelety. Účinnosť je určite zaujímavá a výhodou je aj možnosť automatizácie tohoto kúrenia. Nevýhodou je cena pece na pelety aj paliva.

Kúrte s vyššou účinnosťou vďaka teplovzdušným výmenníkom

Poďte využiť vaše pece, piecky, šporáky a krby k vykúreniu väčšieho priestoru, či s nimi kúriť efektívnejšie. Pozrite sa na výmenníky teplovzdušené a na ich vlastnosti. Inštalujú sa na dymovody a majú schopnosť zvýšiť účinnosť vykurovacieho systému. Bez tohoto zariadenia by zvyškové teplo odišlo takmer bez využitia dymovodom do komína. Výmenník teplovdušný však má schopnosť toto teplo zachytiť a poslať ho do priestoru. Tým sa zvýši účinnosť vykurovacieho telesa a znížia sa náklady na kúrenie. Z výmenníku sa do priestoru dostáva konvenčné aj sálavé teplo.

Vyberte si vhodný teplovzdušný výmenník

Veľké množstvo modelov teplovzdušných výmenníkov ponúka e-shop Dymovody.eu. Ide o českého výrobcu a predajcu dymovodov, ktorý sa zameriava taktiež na predaj teplovzdušných výmenníkov, kachieľ i grilov. Firma má desaťročné skúsenosti a veľmi skúsený tím, vždy pripravený nájsť vhodné riešenie teplovzdušného výmenníku aj pre vás. V e-shope spoločnosti nájdete najširšiu ponuku teplovzdušných výmenníkov za vynikajúce ceny, ktorým len ťažko dokáže niekto konkurovať.