close
Komerčné článkyTechnika

Prestala vám fungovať práčka? Vyriešte tento problém a ušetrite

Prišla za vami manželka, že vám nefunguje práčka? Najjednoduchšie riešenie je ísť do najbližšej predajne s elektrospotrebičmi, kúpiť novú, ktorých majú na každej predajni niekoľko a starú vyviesť na zberný dvor.

Náhradné diely zoženiete určite jednoducho a pomôžete prírode a aj rodinnému rozpočtu

Je však takéto jednoduché riešenie aj najlepším riešením? Pre pohodlného človeka možno áno, ale čo naše životné prostredie? Skúste sa niekedy pracovníkov na vašom zbernom dvore popýtať, koľko elektrospotrebičov, ktoré ešte mohli nejakú dobu poslúžiť, u nich končí. Určite budete prekvapený. A určite nie príjemne.

Preto v situácií, keď napríklad aj tá vaša práčka prestala fungovať, skúste najskôr opravu. Často stačí vymeniť jednu súčiastku za zlomok ceny novej práčky a tá vaša môže fungovať ďalšie roky. A nebojte sa, že by ste mali problém nájsť napríklad náhradné čerpadlo do práčky Electrolux. Stačí na chvíľu vypnúť sociálne siete, otvoriť si internetový vyhľadávač a onedlho môžete mať potrebné diely v eshopovom košíku.

Po výmene pokazenej súčiastky bude vaša práčka ako nová. Alebo ešte lepšia

Kúpa nového čerpadla vás pritom bude stáť nanajvýš pár desiatok eur. A veľakrát môže byť takéto nové čerpadlo ešte kvalitnejšie ako to, ktoré bolo vo vašej práčke pôvodne. A nemyslíme tým len životnosť. Po výmene čerpadla za nejaké kvalitné môžete byť dokonca prekvapený, že nové čerpadlo bude menej hlučné ako to originálne.

Rovnako minimálna (a zvyčajne ešte o trošku menšia) investícia je nové ložisko do práčky. Pri takejto výmene však nie je až tak dôležitá kvalita nového ložiska, ale gufero, respektíve V-krúžok, ktorého úloha je zabraňovať vode, aby sa dostala k ložisku. Môžete totižto vo vašej práčke mať najkvalitnejšie ložisko na trhu, ale ak sa doň dostane voda, tak či tak vám zhrdzavie. A to pomerne rýchlo.

Zdroj obrázka:

Autor: Diego Cervo / Shutterstock.com