close
Komerčné článkyLifestyle

Top materiál pre pracovnú dosku v kuchyni alebo aj obklad krbu

V prírode môžeme nájsť hneď niekoľko materiálov, ktoré sa hodia nielen na stavbu domu, ale aj do jeho interiéru. Zoberte si napríklad kameň. Nielenže sa vyznačuje tvrdosťou a pevnosťou, ktorá odolá rôznym vplyvom, ale zároveň sa pýši nadčasovým dizajnom.

Moderné technológie ešte umocnia kvality kameňa

Využitie prírodného kameňa tak prináša výhody po praktickej aj dizajnovej stránke. A ak chcete naozaj tie najlepšie vlastnosti, je tu ešte umelý kameň. To je v podstate vylepšený prírodný kameň s užitočnými vlastnosťami naviac.

Aké sú tieto vlastnosti? Ešte vyššia pevnosť naviac obohatená o zvýšenú pružnosť. A hlavne odolnosť voči nasiaknutiu vodou a to dokonca bez dodatočnej impregnácie. Práve pre tieto vlastnosti sú kvalitné pracovné dosky z umelého kameňa tou najlepšou voľbou pre vašu kuchyňu.

Nehovoriac o tom, že aj dizajn kameňa, ktorý je už pri tom prírodnom naozaj nadčasový, sa pri umelom kameni dočkal ďalšej úrovne. Na výber máte širokú paletu farieb. Homogénne odtiene, rôzne odtiene s jemnou aj hrubou štruktúrou a dokonca aj krásnu mramorovú kresbu, pri ktorej si nebudete istý, či sa náhodou nedívate na prírodný mramor.

Ani po dizajnovej stránke sa kameň nestratí

No vidíte, kameň je naozaj skvelý materiál už „od prírody“ a jeho umelá „verzia“ pridáva ďalšie užitočné vlastnosti. Pre kuchynskú pracovnú dosku je tak materiálom, ktorému sa asi nič nevyrovná. Okrem toho sa dá využiť aj ako materiál pre kuchynský drez, či ako vrchná doska jedálenského stola.

Kuchyňa však nie je jediným miestom, kde môžete kameň, prírodný, či umelý, využiť. Predstavte si napríklad luxusný obklad krbu kameňom. Áno, tu ide viac o estetiku ako o praktickosť, ale to neznamená, že kameň nebude vhodný. Práve naopak, naplno sa ukážu aj jeho veľké estetické kvality.

Zdroj obrázka:

Autor: Kalabi Yau / Shutterstock.com