close
Komerčné články

TOP fakty o značke Adidas

Vedeli ste, že Adidas je na trhu už takmer 70 rokov? To už je nejaký dôvod na rekapituláciu tých najzaujímavejších momentov z histórie, čo poviete?

• V Bostone sa nachádza tzv. Adidas Park, do ktorého je dovolené vstúpiť výhradne v oblečení Adidas. Každý, kto doň vstúpi v oblečení inej (prípadne konkurenčnej) značky, riskuje, že jeho topánky budú zavesené na strom hanby k nespočetnému množstvu iných párov obuvi.

• Možno viete, že za značkou Adidas stál Adi Dassler. Jeho prvá firma ale niesla oveľa krkolomnejší názov. V roku 1924 bola založená ako Gebrüder Dassler Schuhfabrik. Všetko ale mohlo byť inak, ak by Dassler robil to, čomu sa vyučil. Bol totiž pekár. Rozhodol sa však pečenie zavesiť na klinec a ísť v otcových šľapajách výrobcu obuvi.

• Legendárni Run DMC a Adidas svojho času spojili sily po jednej zaujímavej udalosti. Počas vystúpenia v Madison Square Garden v New Yorku skupina vyzvala divákov, aby pozdvihli svoje adidasky do vzduchu. A oni tak urobili. Vedenie Adidasu bolo ohromené a okamžite ponúklo hudobníkom 1 milión dolárov.

• Jedným z poznávacích znakov značky je aj logo trojlístku, ktoré nesú najmä produkty z radu classic. Firma ním svojho času chcela vyjadriť, že je oveľa väčšia a rozmanitejšia ako bývala. Do tohto loga je zakomponované aj celkom prvé, trojprúžkové logo Adidas.

• Značka Adidas bola pri rôznych veľkých momentoch športovej histórie. Letné Olympijské hry v roku 1936 sa konali v nacistickom Berlíne a podľa Hitlera mali byť prejavom dominancie árijskej rasy. Všetkým však vypálil rybník Afroameričan Jesse Owens, ktorý v Berlíne získal štyri zlaté medaile. Paradoxom je, že mal pri svojich výkonoch obuté práve nemecké adidasky.

• Adidas bola prvou firmou, ktorá vybavila svoju obuv mikročipom. Topánky niesli názov Adidas Micropacer a ich vlastník si vďaka počítačovej technológii mohol kontrolovať tempo či množstvo kalórií, ktoré pri behu spálil.

Leave a Response