close
Práčka
Práčka

Spotrebiče vždy patrili k najdrahším položkám v domácnosti. Kedysi to však bola kvalita a vedeli sme, že ak si priplatíme za značkový spotrebič, vieme, že nám vydrží dlhé roky bez akýchkoľvek porúch.

V súčasnosti je to ale úplne inak. Spotrebičov sa vyrába viac a viac sa dbá na kvantitu ako na kvalitu. Ak ale chcete, aby vám spotrebič vydržal čo najdlhšie, starajte sa oň čo najlepšie. Ako predĺžiť životnosť napríklad práčke, sporáku a rúre?

Práčky

Aby vám práčky vydržali čo najdlhšie, je potrebné pravidelne utierať tesnenia a práčky pravidelne čistiť aj zvnútra. Odporúčame vám kúpiť si prípravok v drogérii alebo použite ocot a sódu bikarbónu. Ak ale máte pocit, že vám mokré prádlo smrdí zatuchnuto, skúste použiť klasický prášok do pečiva. Rozdiel zbadáte už po jednom praní!

Na práčke sa vie najčastejšie pokaziť práve ohrievacie teleso, tlmič práčky, ale aj motorček čerpadla práčky. Akonáhle sa vám ale pokazí jedna z týchto súčiastok a máte doma práčku značky Electrolux, nájdite si na internete obchod s náhradnými dielmi Electrolux. Na takýchto e-shopoch nájdete aj náhradné diely na iné značky práčok. Ešte vždy je možnosť zachrániť práčku, ak natrafíte na náhradné diely konkrétnej značky spotrebiča, v tomto prípade práčky.

Sporák a rúra

Opäť odporúčame použiť prírodné prípravky, ktoré nie sú také agresívne, ako tie, čo kúpite. Rúru nechávajte vždy po pečení otvorenú, nech sa dôkladne vyvetrá a ochladí. Dávajte pozor, aby sa vám zrazená para na dvierkach nedostala do tesnenia dvierok rúry. Môže spôsobiť koróziu.

Ak používate známu značku Beko a pokazila sa vám nejaká súčiastka na sporáku, alebo umývačke, nájdite si funkčné náhradné diely Beko.

Keď sa vám pokazí nejaká súčiastka, nevyhadzujte spotrebič a nájdite si obchod s náhradnými dielmi. Nevyhadzujte peniaze za nový spotrebič, keď môžete zachrániť svoj starý.

Tags : spotrebičeživotnosť spotrebičov

Leave a Response