close
Komerčné články

Moderné schody, ktoré vyniknú aj vo vašom rodinnom dome

Moderné schody
Moderné schody

Na prekonávanie výškových rozdiely v rámci rodinného domu potrebujete navrhnúť schodište- už pri projektovaní domu je potrebné zvážiť umiestnenie schodišťa v rodinnom dome. To, aký typ moderného schodišťa si vyberiete, bude tiež veľmi podstatné.

Aké moderné schody by vynikli vo vašom rodinnom dome?

Betónové schody s dreveným obkladom

Betónové schody patria k najstabilnejším a najobľúbenejším typom schodíšť. Dlhé roky sa tešia veľkej obľube a právom. Sú považované za najstabilnejšie a najkvalitnejšie. Ak si rodiny vyberú práve tento typ schodov, musia počítať s tým, že tieto schody im vydržia pokojne aj dve – tri desaťročia bez akéhokoľvek zásahu. Ak si majitelia vyberú drevené obloženie schodov, stačí zvoliť správnu starostlivosť o drevo a schody vydržia. Pri výbere tohto obloženia si dávajte pozor na dĺžku a hrúbku. Drevo je tvarovateľné a príjemné na dotyk, preto sú práve drevené obklad schodov veľmi obľúbené.

Kombinácia troch materiálov

Okrem betónových schodov s dreveným obložením vám odporúčame pouvažovať nad modernými schodmi, ktoré sú vyrobené z troch materiálov – skla, drevo a kovu. Kombinácia týchto troch na prvý pohľad nekombinovateľných materiálov vytvára súhru, z ktorej vzíde krásny dizajnový prvok, ktorý bude dominovať vašej domácnosti.

Tieto moderné schody odporúčame do industriálne ladeného interiéru, ale skvele vyniknú aj v minimalistických interiéroch.

Betónové schody s dreveným obkladom a moderné schody kombinované z troch kvalitných materiálov sú favoritmi medzi modernými schodišťami. Ak chcete kvalitné schodište, dajte si ho vyrobiť malým firmám, ktoré vám vyrobia kvalitné schody na základe vašich požiadaviek.

Zapáčiť sa vám môžu aj samonosné drevené schody. Ak sú vyrobené z kvalitného zdravého dreva, sú dobrou voľbou. Lacné nestabilné samonosné schody vám ale neodporúčame.

Tags : drevené obkladymoderné schodyschody