close
Komerčné články

Kvalitné ochranné pracovné pomôcky, ktoré sú pri manuálnych prácach veľmi dôležité

Pracovníci v ochranných odevoch.
Pracovníci v ochranných odevoch.

Bezpečnosť a ochrana zdravia by mala byť priorita pre každého zamestnávateľa, no pomerne často sa dočítame, že práve bezpečnosť je slabinou mnohých inak úspešných podnikov. Každý zamestnávateľ chce výsledky a chce vidieť, že zisky stúpajú, no všetci by si mali uvedomovať, že práve zdravie a ochrana zdravia by mala byť prioritou.

Ochranu zdravia vedia zamestnávatelia zabezpečiť kvalitnými ochrannými pracovnými prostriedkami. Ktoré ochranné pracovné prostriedky sú najdôležitejšie?

Pracovné bundy

Aj keď v letných mesiacoch sú takmer nevyužiteľné, mimo letnej sezóny sú veľmi potrebné. Ak zamestnanci pracujú v chladiarenských miestnostiach, resp. vo vonkajších podmienkach, kde nie je počasie stabilné, je potrebné im kupovať kvalitné pracovné bundy. Je potrebné však mať veľkosti všetkých zamestnancov, aby pracovné bundy plnili ochrannú funkciu na 100%. Pri pracovných bundách však nie je dôležitá veľkosť, ale aj kvalita materiálu. Každá pracovná bunda by mala chrániť nielen pre vonkajšími vplyvmi ako počasie, ale aj pre nebezpečnými látkami.

Montérky

Okrem pracovných búnd sú dôležité aj pohodlné bavlnené tričká a montérky. Každý zamestnanec by ma v pravidelných intervalov „fasovať“ nové pracovné montérky vhodnej veľkosti. Máte možnosť vybrať z montérok do pása a montérok na traky. Odporúčajú sa montérky z čistej bavlny. Sú najpríjemnejšie. Najkvalitnejšie a aj po niekoľkých praniach držia stále svoj tvar.

Ku kvalitným ochranným pracovným pomôckam radíme okrem búnd aj montérok ochranné prilby a ochranné pracovné rukavice. Nezabúdajme ani na pracovné topánky, ktoré by mali byť protišmykové a mali by mať spevnenú vrchnú časť najmä vtedy, ak zamestnanci pracujú s ťažkými predmetmi. Ak chce firma kvalitné ochranné pracovné prostriedky, nemá zmysel hľadať dodávateľa za hranicami. Aj na Slovensku máme firmy, ktoré predávajú kvalitné ochranné pracovné prostriedky.

Tags : montérkyochranné pomôckypracovné pomôcky