close
Komerčné články

Čo je dobré vedieť o lubrikantoch skôr než…

S prichádzajúcou jarou to začína v prírode žiť a vrieť. Ak aj vás zdravo nabudil príval slnečných lúčov a kvitnete rovnako ako jarná lúka, odporúčame vám pri sexuálnych radovánkach používať lubrikačné prípravky, ktoré ešte viac zintenzívnia vaše zážitky.

Nie všetko mastné je použiteľné ako lubrikant

Niektoré produkty sa zdajú byť veľmi dobrými mazivami, no nie je to tak. Detským olejom, vazelínou, masážnymi olejmi či rôznymi prírodnými olejmi radšej overený lubrigant nenahrádzajte. Môžu totiž deformovať a poškodzovať kondómy, zvyšovať riziko výskytu vaginálnych infekcií či zanechávať nepekné škvrny na oblečení a posteľnej bielizni.

Lubrikanty na báze vody majú svoje výhody aj nevýhody

Lubrikačné prípravky na báze vody sú dlhú dobu veľmi populárne vďaka svojej nízkej cene a faktu, že nezanechávajú škvrny a ľahko sa zmývajú. Na druhej strane sa ale tieto lubriganty pomerne rýchlo vstrebávajú a zanechávajú za sebou lepkavú stopu. Aby bola sexuálna aktivita príjemná, je potrebné aplikovať viac „vodného“ lubrikantu.

Prečo by ste mali používať mazivá na báze silikónu?

Odpoveď na otázku získate jedine v praxi. Lubrikanty na báze silikónu sú vode odolné a dajú sa tak používať vo vani, v bazéne alebo v sprche. Vyznačujú sa dlhou výdržou a pomerne vysokou koncetráciou, takže efektívne „namažete“ aj s menším množstvom. Tento druh lubrikantu často obsahuje menej chemikálií ako jeho „vodný“ náprotivok, nevysychá a nezanecháva po sebe lepkavé stopy.

Climax Control pre viac vzrušenia

Pre mužov, ktorí majú problém s predčasnou ejakuláciou, sú lubrikanty s funkciou Climax Control ako stvorené. Obsahujú benzokaín, čo je látka bežne sa vyskytujúca v krémoch a prípravkoch na utíšenie bolesti. Takýto lubrikačný gél by sa mal aplikovať výhradne z vnútornej časti prezervatívu, inak by mohol „ovplyvniť“ aj partnerku, ktorá si možno žiadne znecitlivenie v intímnych partiách neželá.

Leave a Response