close
Komerčné článkyLifestyle

Čo by nemalo chýbať začínajúcemu futbalistovi? Toto sú naše tipy!

Chce vaša ratolesť začať hrať futbal, no neviete, čo skôr kupovať? Nemusíte mať žiadny stres. V dnešnej dobe nájdete pomôcky pre tento šport na každom rohu. Aj to je dôvod, prečo by ste mali s nakupovaním začať skôr, než vaše dieťa nastúpi do krúžku.

Väčšinu rodičov častokrát pochytí stres z toho, že jednoducho nevedia, čo majú svojej ratolesti kúpiť na futbal. Častokrát však ide o základné pomôcky, ktoré sú v povinnom zozname každého futbalistu. Aby sme vám to však uľahčili, prinášame vám stručný prehľad pomôcok na futbal. Toto sú naše tipy!

Kvalitné kopačky

Základom všetkého sú kvalitné kopačky. Pri výbere nechajte vaše dieťa, nech si ich poriadne vyskúša. Nič nie je horšie, ako to, že ho budú pri hre tlačiť, poprípade mu budú príliš voľné. Skvelým riešením sú aj značkové kopačky Nike, ktoré vynikajú kvalitným a precíznym prevedením.

Vaša ratolesť si môže vybrať z viacerých farieb a motívov. Nechajte v tomto prípade výber na dieťa, no vy hlavne dohladnite na to, aby vášmu dieťaťu kopačky dokonale sedeli. Ak si neviete poradiť s výberom, obráťte sa na športových odborníkov, ktorí sú vám vždy po ruke v takýchto kamenných obchodoch.

Ak nakupujete online, využite online chat, poprípade kontaktujte danú spoločnosť. Čo sa týka veľkosti, rozhodne sa pri nakupovaní online riaďte veľkostnou tabuľkou, kde sú rozpísané presné miery.

Rukavice, ktoré nesmú chýbať

Za žiadnych okolností by vášmu dieťaťu na futbale nemali chýbať brankárske rukavice. Samozrejme, to je v prípade, že je vaše dieťa na pozícii brankára. Patrí to aj do zoznamu povinných športových pomôcok. V opačnom prípade by sa mohol pri chytaní lopty zraniť, čo by viedlo k nepríjemným následkom. Preto, ak je vaše dieťa brankárom, rozhodne nezabudnite okrem kopačiek aj na brankárske rukavice.