close
Komerčné články

Ako rýchlo zistiť, ktorá poisťovňa ponúka to najlacnejšie PZP?

Plateniu povinného zmluvného poistenia (PZP) sa nevyhne žiadny vlastník motorového vozidla. A rozhodne neodporúčame to skúšať, za jazdu bez platného povinného zmluvného poistenia je vysoká pokuta a v prípade spôsobenia nehody by všetky škody na majetku a zdraví išli „na váš účet“.

Odrádza vás zdĺhavé porovnávanie ponúk viacerých poisťovní?

Nikto však netvrdí, že nemôžete ušetriť aspoň časť sumy, ktorú za PZP platíte. Alebo aspoň väčšina z vás. Nebude to totiž fungovať pre tých, ktorí už majú to najlacnejšie PZP na trhu. A vy ostatní? Poďme to najlacnejšie PZP nájsť!

Princíp je jednoduchý, veď si stačí porovnať ponuky jednotlivých poisťovní. Avšak ak sa o to pokúsite, tak zistíte, že také jednoduché to nie je. Vypisovať na webe každej poisťovne údaje potrebné pre výpočet ceny povinného zmluvného poistenia, to nejaký čas zaberie.

Niekoho by to možno aj odradilo. Je tu však lepší spôsob, ako sa rýchlo dostať k porovnaniu ponúk viacerých poisťovní. Je ním šikovná PZP kalkulačka, ktorá slúži na porovnávanie viacerých ponúk PZP.

Rýchlejšie to už nejde

Do PZP kalkulačky stačí zadať potrebné údaje len jedenkrát a PZP kalkulačka vám zobrazí ponuky viacerých poisťovní. Tie sú naviac automaticky zoradené od najlacnejšej po najdrahšiu. Ak je teda pri výbere povinného zmluvného poistenia pre vás dôležitá výlučne cena, hneď budete vedieť, ktorú ponuku si vybrať.

PZP kalkulačka však ponúka aj informácie o podmienkach jednotlivých povinných zmluvných poistení a tak je vhodná aj pre tých, ktorí si chcú urobiť dôkladnejšie porovnanie PZP online. Taktiež to však bude omnoho prehľadnejšie a rýchlejšie ako keby si podmienky „študujete“ na stránkach poisťovní jednotlivo.

A „bonus“ na záver? Keď pomocou PZP kalkulačky nájdete to najvhodnejšie PZP pre vás, môžete ho rovno aj uzavrieť. Stačí zadať dodatočné údaje a keď vám na mail príde zmluva a všetky potrebné dokumenty, PZP uhradíte a tým sa stane platným.

Zdroj obrázka:

Autor: chaylek / Stock.adobe.com